Kapus Edina



Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert viszonylag fiatalon találkoztam először a jógával.

2004-ben látogattam el életem első jóga foglalkozására Soós Lászlóhoz. Eleinte a jóga fizikai része (ászana) érdekelt, azonban az óráin hallott tanítások, bölcseletek, valamint az életemben történt események arra ösztönöztek, hogy ássak a dolgok mélyére, keressem a "miértekre" a választ.

A válaszkeresés során ismerkedtem meg a Himalájai Jóga Tradícióval, valamint Papp Józseffel, aki végtelen türelemmel, szeretettel segít/terel ezen az úton.

Ha szeretnél megismerkedni ezzel a csodálatos hagyománnyal, vagy ha csak a rohanó mindennapokból szeretnél kilépni, lecsendesedni, békére találni, várlak sok szeretettel az órámon.

Mire számíthatsz, ha ellátogatsz egy órámra?

Az óra elején összpontosítunk, kialakítjuk a megfelelő légzésünket. Az izületi- és mirigygyakorlatok segítségével alaposan bemelegítünk, majd áttérünk a klasszikus jógagyakorlatokhoz, ászanákhoz. Az órát relaxációval és pránajámával (légzőgyakorlattal) zárjuk. 

A Himalájai Jóga Tradícióról:

A Himalájai Tradíció a spirituális tudás megszakítatlan folyama, mely a himalájai barlangkolostorokban élő nagyszerű bölcsektől származik.

A himalájai jóga magába foglalja a hatha jógát és kiterjeszti azt a meditáció gyakorlásával. A tradícióban a jógaórákon elsősorban a tudatosság fejlesztésére összpontosítunk, az ászanák meditatív áramlásban követik egymást, kiterjesztve a tudatosságot a fizikai, az energetikai és mentális szintekre.

A légzéstudatossággal végzett, nem eredményorientált gyakorlás ellazult, mély tudatállapotot eredményez. Ez egyben a célja is, hiszen minden egyes ászana nem csak testtartás, hanem tudatállapot, amely lehetőséget ad az önismeretre és önfejlesztésre. 

70/381-6408